27 Kasım 2018 Salı

Duyuru: Tartışma Toplantıları Aralık Oturumu - 15 Aralık, Mecra


Sınıf mücadelesi, toplumsal dönüşüm ve sosyalizm üzerine eleştirel tartışmalar yapmak için bir araya gelmeye devam ediyoruz. Buluşmalarımızın ikinci turunun sekizinci oturumunun duyurusunu ve programa dair diğer bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

***
 
ARALIK OTURUMU
 
 
Tartışmacı/Sunumcu: Emrah Üçer
  Başlık: Özelleştirme, Kriz 
                    ve Kamulaştırmanın Güncelliği
 
Zaman: 15 Aralık Cumartesi, 14.00-16.30
Yer: Mecra
   Adres: Caferağa Mah. Dumlupınar Sk. No: 5, Kadıköy, İstanbul
 
***

OCAK – Deniz Yürür “Sosyalist Denemelerde Pazar Meselesi”; Arda Arlı “Toplum İhtiyaçları için Üretim Planlama / CyberSyn Deneyimi” başlıklarıyla birer sunum yaptı. 

MART (I) – Umut Şah “Queer Teori Bağlamında Haz ve Arzu”, Ceylin Özcan “Queer Teorinin Psikanalitik Eleştirisi” başlıklarıyla birer sunum, Feryal Saygılıgil yürütücülük yaptı.

MART (II) – Orkun Doğan ve Umut Kocagöz “Kırsal Dönüşüm ve Gıda Rabıtası: Gıda Egemenliği Üzerinden Toplumsal Bir Alternatif Nasıl Düşünülebilir” başlığı çerçevesinde birer sunum yaptı.

NİSAN – Özgür Narin “Komün ve Ütopya: Sınıfsız Bir Toplum için Toplumsal Üretim ve İnsanın Üretimini Dert Etmek: Armağan ve Oyun Üzerine Düşünceler” başlığı çerçevesinde bir sunum yaptı.

MAYIS – Fırat Genç “Metropol Korkusu: Politika ve Mekân İlişkisi Üzerine” başlığı çerçevesinde bir sunum yaptı.

TEMMUZ – Can Evren “Koşuşturma: Kapitalist Toplumda Yaşamak Üzerine”; Baran Gürsel “Süreç Olarak Sınıf: Sınıfı Oluşturan/Bozuşturan Ortak Mekân Olarak Zaman” başlıklarıyla birer sunum yaptı.

KASIM – Evrim Hikmet Öğüt “Birlikte Yaşama, Birlikte Mücadele Etme ve Toplumsal Dönüşüme Dair Ne Söylüyor?” başlığıyla bir sunum yaptı.


 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder